frigidaire
18 بهمن 1401 - 15:05

افتتاح طرح احداث و بهسازی ۹۵ کیلومتر راه روستایی در خراسان جنوبی

بیرجند- طی مراسی همزمان با هفتمین روز از دهه فجر، ۹۵ کیلومتر پروژه احداث و بهسازی راه روستایی در سطح شهرستان‌های خراسان جنوبی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طی مراسمی صبح سه شنبه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی و جمعی دیگر از مسئولان، ۹۵ کیلومتر پروژه احداث و بهسازی راه روستایی به بهره برداری رسید.

عباس زاده، معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در این مراسم بیان کرد: در شاخص طولی راه روستایی آسفالته نسبت به طول راه‌های روستایی از میانگین کشوری پایین هستیم بنابراین نگاه ویژه‌ای نیاز دارد تا به شرایط مطلوب برای روستانشینان نزدیک شویم.

اسداله جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی هم در این مراسم بیان کرد: در راستای محرومیت زدایی، ارتقای کیفیت زندگی و کمک به اقتصاد روستانشینان در استان ۱۷ پروژه در سطح ۱۱ شهرستان و با اعتبار ۲,۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: در حال حاضر غالب روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از راه آسفالته برخوردار هستند و تکلیف قانونی ما احداث راه روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.

جلال‌زاده طول کل راه‌های خراسان جنوبی را ۱۷ هزار و ۸۰۰ کیلومتر عنوان کرد و گفت: از این مقدار ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی است یعنی ۶۵ درصد طول کل راه‌های استان را راه‌های روستایی تشکیل می‌دهد.

وی اظهار کرد: راه‌های روستایی به عنوان قسمتی از توسعه روستایی یکی از فعالیت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را تشکیل می‌دهد که شامل حفظ و نگهداری راه‌های روستایی اعم از ترمیم و لکه‌گیری آسفالت، خط‌کشی راه‌های آسفالت، نصب علائم، شانه‌سازی و پاکسازی حریم راه است.

گفتنی است؛ این پروژه‌ها به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با چند استان دیگر با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به بهره برداری رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1025005