frigidaire
23 اسفند 1401 - 00:20

یادواره شهید مدافع حرم بصیری پور برگزار می‌شود

بیرجند _ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: یادواره شهید مدافع حرم بصیری پور، با محوریت جوانان، دانشجویی و دانش آموزی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدرضا طالبی دوشنبه شب در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی بزرگداشت پنجمین سالگرد شهید والا مقام مرتضی بصیری پور که با حضور پدر شهید برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد دو هزار شهید خراسان جنوبی به ویژه شهید دفاع از حرم اهل بیت (ع) گفت: یادواره شهید مرتضی بصیری پور در سال ۱۴۰۲ باید به گونه‌ای برگزار شود که شایسته جایگاه شهید و شهادت است.

وی با اشاره به اینکه خون شهدا سبب برکت می‌شود و برکت آن این است که هر چقدر بتوانیم در این خصوص به نفع نظام کار کنیم، روح شهید بصیری پور راضی‌تر خواهد بود، افزود: ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ پنجمین سالگرد شهادت شهید بصیری پور تنها شهید مدافع حرم خراسان جنوبی است که به دست شقی‌ترین افراد شهید شده و برای تجلیل از مقام والای این شهید بزرگوار باید مانند کنگره شهدای استان سنگ تمام بگذاریم.

وی تصریح کرد: با برگزاری قرارگاه شهید علم الهدی با محوریت بسیج دانشجویی و با حضور رؤسای دانشگاه‌ها باید جلسه‌ای در حوزه دانشجویی و دانشگاه‌ها به منظور انجام هماهنگی‌ها شکل بگیرد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه زمان برپایی جلسه محوری دانشجویی باید وقتی باشد که دانشجویان حضور داشته باشند، اظهار کرد: برای برپایی یک جلسه محوری در یکی از واحدهای صنعتی استان هم جلسه‌ای با محوریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور انجام هماهنگی لازم برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید یک مراسم هم با محوریت هوا و فضای سپاه انصار الرضا (ع) استان و با حضور یگان‌های نظامی برگزار شود، ادامه داد: مراسم محوری دانش آموزی هم با محوریت اداره کل آموزش و پرورش استان دوم اردیبهشت روز تولد شهید بصیری پور در مدرسه شهید بصیری پور برگزار شود.

طالبی متذکر شد: برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری مراسم عمومی در حسینه جماران هم انجام می‌شود و در اولین فرصت بعد از تعطیلات نوروز جلسه‌ای برای انجام آخرین هماهنگی‌ها در این خصوص برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1091496