frigidaire
07 دی 1401 - 14:57

۲ هزار تن کود اوره در خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند- سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی گفت: طی ماه گذشته بیش از هزار و ۷۴۵ تن کود اوره از طریق کارگزاران، بین کشاورزان متقاضی در استان توزیع شد.

احمد بیکس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیش از هزار و ۷۴۵ تن کود اوره در بین شهرستان‌های بشرویه، بیرجند، خوسف، درمیان، زیرکوه، سرایان، سربیشه، طبس، فردوس، قاین و نهبندان توزیع شد.

وی تصریح کرد: از این میزان بیشترین توزیع کود با مقدار ۴۵۵ تن در شهرستان بشرویه و ۴۲۵ تن کود در شهرستان قائنات بود و کمترین میزان با هفت تن کود در شهرستان بیرجند توزیع شده است.

به گفته بیکس کودهای کشاورزی مورد نیاز به انبار کارگزاران شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان ارسال شده و بر اساس سامانه نهاده و مطابق سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی استان بین کشاورزان و بهره‌برداران متقاضی، توزیع می‌شود.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: انواع کودهای شیمیایی به اندازه کافی در انبارهای سازمانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان موجود است و هیچ گونه مشکلی در خصوص تأمین و توزیع انواع کود در سطح استان وجود ندارد.

بیکس اعلام کرد: کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی می‌توانند با مراجعه به کارگزاران رسمی شرکت در شهرستان‌ها نسبت به خرید کود مورد نیاز خود با قیمت مصوب اقدام کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 940628